SiTBB - System informacji turystycznej Bielska-Białej i powiatu bielskiego
 
Wybierz gminę:

Aktualności

Wilamowice
Wilamowskie Śmiergusty 2017 za nami!

W dniach 3 - 4 czerwca br. zrealizowana została impreza „Wilamowskie Śmiergusty 2017”. Z tej okazji gościliśmy delegacje Miast Partnerskich Gminy Wilamowice m.in. z Hornej Súčy, Rajeckich Teplic, Dolnego Benešova, Klanjca, Kisújszállás, Županji oraz delegacje Ochotniczych Straży Pożarnych z Serbii, Siedmiogrodu i Węgier.

Sobotę przywitaliśmy na stadionie LKS "Wilamowiczanka", gdzie na scenie zaprezentowały się grupy artystyczne działające pod patronatem M-GOK, a były to: Zespół wokalno-taneczny „Kurtynka”, „Studio Baletowe Classica” oraz mażoretki „Nemezis”, „Wiraże” i „Gracja”. W trakcie występów na murawie boiska „Fabryka Radości” przygotowała dla dzieci wiele atrakcji. Były konkursy plastyczne, liczne zabawy z postaciami z bajek i to co najbardziej cieszy maluchy, czyli malowanie twarzy. Ponadto w trakcie trwania całej imprezy na dzieci czekało wesołe miasteczko.
Po występach naszych rodzimych grup, na scenie zaprezentowały się zespoły z Chorwacji - „Antun Mihanović” z Klanjca oraz „Kristal-Sladorana” z Županji. Była to uczta nie tylko dla ucha, ale również dla oczu. Piękne kolorowe stroje, wykrochmalone spódnice, staranne makijaże, a przede wszystkim muzyka i taniec, to wszystko składało się na oprawę koncertu naszych chorwackich przyjaciół. Wspomnieć tutaj należy, że stój chorwacki to niejednokrotnie kilka warstw okrycia, więc musimy przyznać, że taniec w nim przy temperaturze 28 stopni jest nie lada wyczynem.
O godzinie 20:00 na scenie pojawił się zespół „Leader Dance”, a zaraz po nim gwiazda wieczoru „ANDRE”. Ostatnim punktem programy była dyskoteka, przy dźwiękach muzyki tanecznej wszyscy zebrani bawili się do późnych godzin nocnych.

W niedzielę zaproszeni goście, zespoły regionalne oraz mieszkańcy Wilamowic uczestniczyli we Mszy Świętej, po której w barwnym korowodzie przeszli na stadion LKS. Na czele korowodu stanęła Reprezentacyjna Orkiestra Dęta z Wilamowic, a po niej grupy mażoretek z Hecznarowic i Wilamowic oraz gościnnie mażoretki "Excelent" z Dolnego Benešova, Zespoły Regionalne z Gminy Wilamowice, Zespoły Regionalne z Chorwacji, Delegacja Strażaków oraz zaproszeni goście.
Po przemarszu i przywitaniu gości przez Zastępcę Burmistrza pana Stanisława Gawlika, oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Burmistrz Wilamowic pan Marian Trela. Orkiestra Dęta odegrała Hymn Państwowy, a następnie na scenie rozpoczęła się część artystyczna, w trakcie której kolejno prezentowały się Zespoły Regionalne z Gminy Wilamowice, Zespoły z Chorwacji oraz mażoretki z Dolnego Benešova.
"Wilamowskie Śmiergusty" na stałe włączyły do swojego programu degustacje kulinarne przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich. Mogliśmy skosztować różnych wiktuałów, począwszy od pasztetu z boczku na pysznych ciastach kończąc. 
Po degustacjach, jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Wilamowic przygotowała dla wszystkich zebranych pokaz kunsztu strażackiego. Można się było przekonać jak szybko działają strażacy w trakcie wypadków drogowych, aby uratować ludzkie życie. W ciągu kilku sekund samochód, który wjechał na murawę boiska, został pocięty na kilka części.
Niestety, jak co roku nie obyło się bez psikusów pogodowych, nawałnica która przeszła w godzinach popołudniowych przerwała na pewien czas zaplanowane występy. Mimo deszczu wieczorem na scenie pojawiły się zespoły "DŠBand" z Hornej Súčy z muzyką taneczną oraz "Boso Bos" z Dolnego Benešova z repertuarem jazzowym. Miejsce pod sceną stopniowo zapełniło się aż po brzegi, by na zakończenie bawić się wraz z zespołem "Spontan", a po nim z długo wyczekiwaną gwiazdą wieczoru Zespołem "After Party". Po koncercie Burmistrz Wilamowic Marian Trela oficjalnie zakończył "Wilamowskie Śmiergusty", a w niebo wystrzeliły sztuczne ognie.

GR

Zapraszamy do galerii fotografii:

Sobota: http://mgok.wilamowice.pl/tresc/wilamowskie-miergusty-2017-sobota-03062017-r
Niedziela: http://mgok.wilamowice.pl/tresc/wilamowskie-miergusty-2017-niedziela-04062017-r

 

GAZ-SYSTEM S.A. sponsorem imprezy „Wilamowskie Śmiergusty” 2017

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce. GAZ-SYSTEM S.A. planuje rozbudowę sytemu gazociągów przesyłowych na terenie południowej Polski. Jednym z ważniejszych projektów jest budowa gazociągu wysokiego ciśnienia relacji Skoczów - Komorowice - Oświęcim, który wzmocni bezpieczeństwo energetyczne Polski oraz zwiększy ilości transportowanego gazu na potrzeby odbiorców zlokalizowanych na Podbeskidziu. Zakończenie budowy gazociągu zaplanowane jest na 2021 rok. Inwestycje GAZ-SYSTEM S.A. realizowane są z poszanowaniem środowiska naturalnego oraz z zastosowaniem nowoczesnych technologii i systemów zabezpieczeń.

Więcej informacji o firmie pod adresem:

 www.gaz-system.pl