SiTBB - System informacji turystycznej Bielska-Białej i powiatu bielskiego
 
Aktualności

Kozy
Sukcesy koziańskich siłaczy za granicami kraju ...

W startach na mistrzostwach świata w Serbii i Niemczech,  pod kierownictwem naszego mieszkańca, utytułowanego mistrza sportów siłowych pana Wiesława Wróbla, po raz kolejny reprezentacja z Kóz odniosła znaczące zwycięstwa, a sam mistrz po raz 16 zdobył mistrzostwo świata w swojej kategorii ...
GRATULUJEMY!

W startach na mistrzostwach świata w Serbii i Niemczech,  pod kierownictwem naszego mieszkańca, utytułowanego mistrza sportów siłowych - pana Wiesława Wróbla, po raz kolejny reprezentacja z Kóz odniosła znaczące zwycięstwa, a sam Mistrz,  po raz 16 zdobył mistrzostwo świata w swojej kategorii ...
GRATULUJEMY!

***
W malowniczej miejscowości Kniaźevac w dalekiej Serbii odbyły się Mistrzostwa Świata w wyciskaniu sztangi leżąc oraz w trójboju siłowym federacji GPC.  W zawodach startowało 660 zawodników i zawodniczek z 28 krajów świata. Polskę reprezentowało 12 zawodników z czego 5 pod sztandarem Gminy Kozy. Nasz mistrz - Wiesław Wróbel - jak zwykle nie zawiódł,  Zajął 1 miejsce zdobywając po raz 16. tytuł Mistrza Świata. W swoich kategoriach wykazali się również  - Kuba Świeżko (junior młodszy  do lat 16-stu)  1 miejsce,  - Jacek Świeżko w kategorii submasters  zdobył 3 miejsce,  - Janusz Witkowski, w kategorii masters 2 miejsce,  - Grzegorz Drewniany, w kategorii open 6 miejsce.                                 
Dla  zawodników z Kóz odegrano  2 razy Mazurka Dąbrowskiego!Aby przypieczętować sukces z Serbii, koziańscy zawodnicy w rozszerzonym składzie o Tomasza Witkowskiego, Konrada Majochę i Marcina Helwika udali się do Niemiec, aby wystartować w mistrzostwach świata federacji WUAP, gdzie swoją siłę prezentowało aż 570 zawodników. Niezawodny jak zawsze Mistrz - Wiesław Wróbel zajął 1 miejsce i ustanowił 2 rekordy świata! 
Obiecujący Jakub Świerzko (junior młodszydo lat 16-stu) ponownie wywalczył 1 miejsce, Tomasz Witkowski (junior do lat 18-stu)  3 miejsce, Konrad Majocha, (junior)  zajął 4 miejsce, przegrywając walkę o 3 miejsce  po bardzo kontrowersyjnym werdykcie! W kategorii open, Marcin Helwik,  wywalczył 2 miejsce. Również Grzegorz Drewniany zajął 2 miejsce, pobijając rekord świata w wyciskaniu sztangi leżąc! Janusz Witkowski powtórzył swój świetny wynik z Serbii, co jest niezwykłe bowiem dalej pobija rekordy życiowe!  W siłowni CWS w Kozach były i są  talenty sportowe na miano mistrzów świata, co mnie ogromnie cieszy i dobrze rokuje na przyszłość  - mówi trener Wiesław Wróbel, nie kryjąc radości z tak świetnych startów swoich podopiecznych.
GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów trenerowi i Jego podopiecznym!