SiTBB - System informacji turystycznej Bielska-Białej i powiatu bielskiego
 

Aktualności
Nowości w systemie BBbike

Obecny system to wiele zmian, m.in.:  12 nowych lokalizacji, niemal 2 razy większa liczba nowych rowerów oraz nowe funkcje, które usprawnią i uproszczą korzystanie z wypożyczalni.

Zmienił się również operator systemu, którym została firma Homeport Polska sp. z o.o. W związku z tym, a także w wyniku wprowadzenia nowych przepisów związanych z ochroną danych osobowych (RODO) każda osoba, również ta, która w latach 2014-2017 była użytkownikiem systemu BBbike, będzie musiała zarejestrować się  ponownie.

 Rejestracja będzie możliwa przez stronę internetową www.bbbike.eu, przez panel na stacji a także przez aplikację mobilną. Po zarejestrowaniu się, użytkownik musi uiścić opłatę inicjalną w wysokości 10 zł, która zostanie w pełni wykorzystana na pokrycie kosztów pierwszych wypożyczeń. Dalsze korzystanie z rowerów wiele się nie zmieni – wypożyczamy je za pomocą osobistego loginu i PINu. Pierwsze 20 minut wypożyczenia dziennie jest bezpłatne, za pierwszą godzinę zapłacimy 2 zł, za każdą kolejną 3 zł.

Użytkownicy systemu BBbike, którym pozostały fundusze z poprzedniego sezonu, mogą wnioskować o ich zwrot do poprzedniego operatora, którym była firma BikeU Polska. W tym wypadku wystarczy napisać e-maila na adres: bok@bbbike.eu, podać swoje dane, użyte w procesie rejestracji do poprzedniego systemu, oraz numer konta do zwrotu. Operator jest zobowiązany do zwrócenia pełnych środków, które pozostały na koncie użytkownika.

źródło : www.um.bielsko.pl 

Więcej informacji na stronie: www.bbbike.eu 

Nowe lokalizacje stacji rowerów miejskich:

Stacja nr 13. św. J. Chrzciciela
Stacja nr 14. Grażyńskiego/Kwiatkowskiego
Stacja nr 15. Mostowa (SFERA)
Stacja nr 16. Lenartowicza/Jutrzenki
Stacja nr 17. Bora-Komorowskiego (Gemini)
Stacja nr 18. Górska - Bulwary Straceńskie
Stacja nr 19. Boboli - Szpital Wojewódzki
Stacja nr 20. Lotnicza/Szarotki
Stacja nr 21. Gościnna/Kolista
Stacja nr 22. Karbowa/Armii Krajowej
Stacja nr 23. Zwardońska - Lotnisko
Stacja nr 24. Jaworzańska - Stadion