SiTBB - System informacji turystycznej Bielska-Białej i powiatu bielskiego
 
Wybierz gminę:


O Nas
W interesach

Wszechstronnie rozwinięta pod względem standardu oferta turystyczna takich miejscowości, jak Szczyrk, jest bez wątpienia godna uwagi organizatorów różnego rodzaju szkoleń, konferencji i pobytów integracyjnych czy motywacyjnych typu incentive.

hotel JaworGłównym atutem regionu są duże i nowoczesne hotele 3 i 4 gwiazdkowe z bogatą infrastrukturą rekreacyjną (baseny, sauny, siłownie, korty tenisowe, wyciągi narciarskie, nocne kluby i dyskoteki).
Dysponują one oczywiście odpowiednio wyposażonymi salami konferencyjnymi. W samym tylko Szczyrku można zorganizować kongres, w którym jednocześnie uczestniczy około 1000 osób.

W okolicy nie brakuje też mniejszych, świetnie utrzymanych obiektów idealnych dla bardziej kameralnych imprez.

Turystyka Biznesowa wymaga nie tylko specyficznych warunków technicznych dla organizowania spotkań roboczych i tak zwanego programu profesjonalnego. Jej niezwykle istotnym elementem jest kontekst towarzyszących atrakcji o charakterze kulturalnym, sportowym i krajoznawczym. Głównym źródłem pomysłów są tutaj góry, których zagospodarowanie pozwala interesująco zaplanować czas o niemal każdej porze roku.

kozy hala

Nie bez znaczenia jest wciąż żywy folklor oraz tradycje regionalnej kuchni.

Kolejnym argumentem jest dostępność komunikacyjna. W obrębie niespełna 100 km znajdują się trzy międzynarodowe lotniska (Kraków, Katowice, Ostrawa), na dworzec kolejowy w Bielsku-Białej docierają pociągi Intercity, a położenie u zbiegu międzynarodowych tras ułatwia dojazd samochodem.

Słowem, goście i organizatorzy podróży biznesowych odnajdują w regionie wszystko czego potrzeba, zarówno nowoczesną infrastrukturę i zaplecze kulturalne, jak i możliwość izolacji w górskim klimacie i krajobrazie.

basen cz-dz