SiTBB - System informacji turystycznej Bielska-Białej i powiatu bielskiego
 
Wybierz gminę:


O Nas
Na śniegu

Sporty zimowe to główny atut turystyczny regionu, bo przecież Szczyrk należy do najlepiej przygotowanych ośrodków narciarskich w Polsce.

Świadczy o tym liczba imprez sportowych o najwyższej krajowej, a nierzadko międzynarodowej randze. Specyficzny klimat sprawia, że pokrywa śnieżna utrzymuje się tutaj od grudnia do końca kwietnia, mimo intensywnego i tak przyjaznego turystom nasłonecznienia stoków.

skocznia

Sieć blisko 30 wyciągów stwarza narciarzom nieograniczoną wręcz szanse korzystania z prawie 50 km tras, często sztucznie naśnieżanych i oświetlonych. Szczególną rolę odgrywa tutaj Krzesełkowa Kolej Liniowa na Skrzyczne, która pokonuje różnicę wzniesień prawie 700 m na długości 2773 m.

Szczyrk dysponuje także czterema skoczniami narciarskimi, naturalnym torem saneczkowym oraz infrastrukturą do uprawiania snowboardu.

sport zimowy

Turyści szukający mniej obleganych miejsc znajdą niezłe warunki do uprawiania sportów zimowych w takich miejscowościach jak Buczkowice, Bystra, Wilkowice czy Meszna. Niektóre z nich, a zwłaszcza Jaworze i Wilkowice, specjalizują się w biegach narciarskich.

narciarz