SiTBB - System informacji turystycznej Bielska-Białej i powiatu bielskiego
 
Wybierz gminę:


O Nas
Konno, Kajakiem, Ekstremalnie
Jeszcze bardziej zbliżmy się do natury, jeśli podkarpackie pejzaże zechcemy podziwiać z wysokości końskiego grzbietu.

konie

Stadniny i gospodarstwa, w których można wypożyczyć konie, są dosyć liczne (Międzyrzecze Górne, Janowice, Jaworze, Szczyrk, Wilamowice). Nie brakuje też tras, które zresztą pokrywają się z gęstą siecią szlaków pieszych i rowerowych.

Innych wrażeń dostarcza oglądanie świata z perspektywy poziomu wody, szczególnie w rejonie malowniczego przełomu Soły oraz jezior Międzybrodzkiego i Żywieckiego gdzie można uprawiać żeglarstwo, narciarstwo wodne i windsurfing. Amatorzy kajaków mogą skorzystać z przystani i akwenów w Czechowicach-Dziedzicach, a także Kaniowie gdzie organizowane są Mistrzostwa Polski w "Kajak-Polo".

Najbardziej odważni mogą wznieść się ponad malownicze wzgórza, doliny i jeziora startując na paralotni z wysokości Skrzycznego, najwyższego szczytu w Beskidzie Śląskim. Miejscowa Szkoła Bezpiecznego Latania to pierwsza tego typu inwestycja w Polsce.Świetną zabawę podszytą dreszczykiem emocji gwarantuje Park Linowy "Adrenalina" w Szczyrku, gdzie czekają przygody w stylu paint ball oraz "multitravels" z przejściami na linie, przez mosty, kładki, pajęczą siatkę i równoważnię, a także zjazdy na tyrolce oraz inne szaleństwa.